Večery S koncerty v Divadle U Kapličky

Večery S jsou prostor pro jihočeské kapely a písničkáře. Je jich hodně, jsou zajímaví a připravovaná hudební série Večery S vás s nimi seznámí. Tak přijďte a objevujte.

Od "nultého" koncertu 14.10.2016 sbíráme fotografie. Z dvaceti pěti je jich opravdu veliký počet. Na adrese vecerys.rajce.idnes.cz jsme připravili alba fotek ze všech koncertů. Na YouTube kanálu Večery S umísťujeme různá představení a pozvánky účinkujících.

Od roku 2019 spolupracujeme s Českokrumlovskou televizí. Hudební magazín Hvězdy jihu je z velké části věnovaný Večerům S. Informace o Večerech S najdete také na Facebooku, včetně videí věnovaných Večerům S.

Těší nás, že o nás vědí lidé okolo Porty. Těší nás, že o nás píší v ePortýru. Těší nás, že si můžete v ePortýru počíst o - Večery S koncerty v Divadle U Kapličky v Českých Budějovicích.

Rubrika Za kulturou na Jihočeské televizi o Večerech S 2018 - záznam ze 7.2.2018.

Večery S - NEKONÁ SE

Večery S - NEKONÁ SE

Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
19. 3. 2020 19:00 hod.

České Budějovice 12.3.2020

Vážení přátelé!

Současnou nastalou situaci s epidemií COVID-19 jsme v kapele Spolektiv, s pořadateli a partnery Večerů S poctivě prodiskutovali. Asi bychom dokázali účastníka číslo 100 nevpustit do Divadla U Kapličky a využít tak ve čtvrtek 19.3. kulturní mrtvo v Českých Budějovicích a připravit opět báječný koncertní večer se skvělými lidmi v hledišti i na jevišti.

Rozhodli jsme se jinak. Podpoříme veškerá zdravotnická a hygienická opatření a koncert se ve čtvrtek 19. března 2020 pořádat nebude. Stojíme na straně obezřetnosti. Nechceme zavdat příčinu pro možné zdravotní komplikace kohokoli z diváků a účinkujících. Vyjadřujeme tak i solidaritu s ostatními umělci a pořadateli, kterých se omezující pravidla týkají již od úterý večer 10.3.2020.

Kultura lidi spojuje. Lidé díky kultuře mohou stát při sobě. Věříme, že opatrnost je nyní více než na místě a vzájemnou kulturnost chování z dnešních dnů si poneseme i do budoucna. Věříme, že současný kulturní půst brzy vystřídá kulturní hojnost a věříme i tomu, že zůstanete ve zdraví Večerům S koncerty v Divadle U Kapličky plně nakloněni.

Děkujeme za pochopení.

Za Večery S na viděnou!

Jarda Hnízdil, Zdeněk Zajíček, Spolektiv

P.S. Vracení vstupného na 19.3. proběhne individuální cestou. Kontaktujte nás. O přeložení koncertu nebo o jiném zakomponování účinkujících do jiných koncertů budete včas informováni.

Večery S budou pokračovat v pátek 24. dubna 2020 opět od 19:00.

Můžete se těšit na trojici účinkujících: Diva Gilea, Pavel Jarčevský a Pětník.

Hvězdy jihu 11 - Folkové okénko na ČKTV leden 2020

Hvězdy jihu 11 - Folkové okénko na ČKTV leden 2020

Českokrumlovská televize
19. 1. 2020 20:00 hod.

Užgorod, Dačice, Pelhřimov, klavír, kontrabas, Vysokoškolský umělecký soubor, elektrotechnik, Spirituál kvintet, čtrnáct vyprodaných Luceren 2020, Mirochov, Antikvartet, Večery S a řada jiných pojmů, které mají jednoho společného jmenovatele - Dušan Vančura, patron hudební série Večery S koncerty v Divadle U Kapličky 2020. Rozhovor s ním a s jeho ženou Zuzanou v Českokrumlovské televizi v rámci hudebního magazínu Hvězdy jihu vedl Jarda Hnízdil.

Na rozhovor se podívejte ZDE.

Večery S - jarní série 2020

Večery S - jarní série 2020

Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
16. 1. 2020 13:00 hod.

Českobudějovické Večery S v Divadle U Kapličky jdou do čtvrté sezóny, vystoupí ostřílení hudební matadoři i nová generace muzikantů

Patronem čtvrtého ročníku unikátního hudebního cyklu koncertů Večery S se tentokrát stane legendární Dušan Vančura. Návštěvníky čeká letos opět osm Večerů S, první tóny zazní v Divadle U Kapličky na Husově třídě v Českých Budějovicích v pátek 24. ledna 2020.

Název Večery S už čtvrtým rokem naznačuje, že je jedná vždy o večer strávený s někým. Podle hlavních pořadatelů Jardy Hnízdila a skupiny Spolektiv, jde o cyklus, který má za cíl se dlouhodobě zaměřit na hledání hudebních talentů a objevů z jižních Čech v žánrech folk, country a příbuzných žánrů. Stejný prostor ale dává i takzvaně ostříleným hudebním matadorům a bez nadsázky hudebním legendám.

„Jednou z takových legend je bezesporu Dušan Vančura, kterého znají posluchači ze Spirituál kvintetu a který už léta bydlí v obci Mirochov nedaleko Chlumu u Třeboně. Ten vystoupí se svojí skupinou Antikvartet hned v úvodním Večeru S 24. ledna a velice mě těší, že patronem se stane právě on,“ říká Jarda Hnízdil.

Program jarní série:
pátek 24. ledna 2020: Antikvartet, Kristína Dlouhá, Mirek Baldrych&Pavel Pazourek
pátek 21. února 2020: Eliška Kotlínová a kapela, Bohemiano, Killa Fettu
čtvrtek 19. března 2020: Spolektiv, Pavel Kavka duo, Buczech
pátek 24. dubna 2020: Diva Gilea, Pavel Jarčevský, Pětník.

Folk Portu spolkl

Folk Portu spolkl

Český rozhlas Pardubice
21. 2. 2018 20:00 hod.

Pořad Folková pohlazení Víti Troníčka z 21.2.2018 se na vlnách Českého rozhlasu věnuje Spolektivu a Večerům S.

Spolektiv hraje a pomáhá mladým

Hlavní náplní tohoto dílu Folkových pohlazení je rozhovor s Jardou Hnízdilem, kapelníkem jihočeské kapely Spolektiv, která nejen že se po bezmála osmnáctileté pauze vrátila k muzicírování, ale také začala pořádat koncerty a pomáhat mladé folkové generaci.

Nadcházející akce
Jsme na těchto sítích
Poslechněte si
Přihlášení uživatele