Večery S koncerty v Divadle U Kapličky

Večery S jsou prostor pro jihočeské kapely a písničkáře. Je jich hodně, jsou zajímaví a připravovaná hudební série Večery S vás s nimi seznámí. Tak přijďte a objevujte.

Od "nultého" koncertu 14.10.2016 sbíráme fotografie. Te sedmnácti koncertů je jich opravdu veliký počet. Na adrese vecerys.rajce.idnes.cz jsme připravili alba fotek ze všech koncertů.

Od roku 2019 spolupracujeme s Českokrumlovskou televizí. Hudební magazín Hvězdy jihu je z velké části věnovaný Večerům S.

Těší nás, že o nás vědí lidé okolo Porty. Těší nás, že o nás píší v ePortýru. Těší nás, že si můžete v ePortýru počíst o - Večery S koncerty v Divadle U Kapličky v Českých Budějovicích.

Rubrika Za kulturou na Jihočeské televizi o Večerech S 2018 - záznam ze 7.2.2018.

Večery S - Antikvartet, Kristína Dlouhá, Mirek Baldrych&Pavel Pazourek

Večery S - Antikvartet, Kristína Dlouhá, Mirek Baldrych&Pavel Pazourek

Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
24. 1. 2020 19:00 hod.

Předprodej

Antikvartet - založil Dušan Vančura v roce 1962. Činnost skupiny byla brzy přerušena, neboť po krátké době část členů přešla do Spirituál kvintetu. Dušan v roce 2013 po padesáti letech nečinnosti soubor obnovil se svou ženou Zuzanou, Magdalenou Jungwirthovou a Štěpánem Štruplem. Antikvartet se tak vlastně s jistou nadsázkou stal druhou nejstarší skupinou u nás. Repertoár se pohybuje od klasické čtyřhlasé sborové literatury až k lidovým písním a ke spirituálům, které zpívá ve vlastních úpravách a s vlastními texty. Antikvartet jste mohli třikrát slyšet ve vyprodané Lucerně, v divadle Hybernia či několikrát na nádvoří zámku v Telči, navíc před rokem vydal své první album Všechno se jednou změní.

Kristína Dlouhá - je zpěvačka a talentovaná písničkářka, která se poslední dva roky soustředí především na působení v kapele Sem Tam. Dvakrát zvítězila v republikovém finále Dětské Porty, získala Internetovou Portu v Řevnicích a v roce 2014 získala 3. místo v Talentu Country Rádia. Vydala album Nač se hudby bát a můžete ji vidět hostovat s Nezmary či kapelou VoKoBere. Můžete se těšit na její samostatné vystoupení s vlastními písněmi.

Mirek Baldrych & Pavel Pazourek - Mirek Baldrych je písničkář s křehkou duší, rockovým výrazem a jasným hlasem. Průřez svojí tvorbou zaznamenal na albech Růžové sny, Ponocování a Lovci stínů. Žije a komponuje v Šestajovicích a v Bechyni. Příležitostně se objevuje v různých folkových a rockových seskupeních, skvěle souzní v duu právě s Pavlem Pazourkem. Mirek byl v několika semifinále Porty, ze které si vloni přivezl jedno z nejvyšších ocenění. Jeho přáním je, aby si jeho písničky mohlo poslechnout co nejvíce lidí. Právě připravuje své čtvté album Trilobit.

Obrazy a hudební nástroje vystavuje František Kříž.

Večery S - jarní série 2020

Večery S - jarní série 2020

Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
16. 1. 2020 13:00 hod.

Českobudějovické Večery S v Divadle U Kapličky jdou do čtvrté sezóny, vystoupí ostřílení hudební matadoři i nová generace muzikantů

Patronem čtvrtého ročníku unikátního hudebního cyklu koncertů Večery S se tentokrát stane legendární Dušan Vančura. Návštěvníky čeká letos opět osm Večerů S, první tóny zazní v Divadle U Kapličky na Husově třídě v Českých Budějovicích v pátek 24. ledna 2020.

Název Večery S už čtvrtým rokem naznačuje, že je jedná vždy o večer strávený s někým. Podle hlavních pořadatelů Jardy Hnízdila a skupiny Spolektiv, jde o cyklus, který má za cíl se dlouhodobě zaměřit na hledání hudebních talentů a objevů z jižních Čech v žánrech folk, country a příbuzných žánrů. Stejný prostor ale dává i takzvaně ostříleným hudebním matadorům a bez nadsázky hudebním legendám.

„Jednou z takových legend je bezesporu Dušan Vančura, kterého znají posluchači ze Spirituál kvintetu a který už léta bydlí v obci Mirochov nedaleko Chlumu u Třeboně. Ten vystoupí se svojí skupinou Antikvartet hned v úvodním Večeru S 24. ledna a velice mě těší, že patronem se stane právě on,“ říká Jarda Hnízdil.

Program jarní série:
pátek 24. ledna 2020: Antikvartet, Kristína Dlouhá, Mirek Baldrych&Pavel Pazourek
pátek 21. února 2020: Eliška Kotlínová a kapela, Bohemiano, Killa Fettu
čtvrtek 19. března 2020: Spolektiv, Pavel Kavka duo, Buczech
pátek 24. dubna 2020: Diva Gilea, Pavel Jarčevský, Pětník.

Folk Portu spolkl

Folk Portu spolkl

Český rozhlas Pardubice
21. 2. 2018 20:00 hod.

Pořad Folková pohlazení Víti Troníčka z 21.2.2018 se na vlnách Českého rozhlasu věnuje Spolektivu a Večerům S.

Spolektiv hraje a pomáhá mladým

Hlavní náplní tohoto dílu Folkových pohlazení je rozhovor s Jardou Hnízdilem, kapelníkem jihočeské kapely Spolektiv, která nejen že se po bezmála osmnáctileté pauze vrátila k muzicírování, ale také začala pořádat koncerty a pomáhat mladé folkové generaci.

Večery S - Eliška Kotlínová a kapela, Bohemiano, Killa Fettu

Večery S - Eliška Kotlínová a kapela, Bohemiano, Killa Fettu

Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
21. 2. 2020 19:00 hod.

Předprodej

Killa Fettu je volná hudební formace, která se za 10 let působení ustálila na třech stabilních členech. Jádrem kapely je Vít Filipovský, kytarista, zpěvák a autor všech písní. Doprovází jej Petr Hůla na druhou kytaru a Adam Strnad na foukací harmoniku. Volná formace proto, že kapela velmi často a ráda jamuje s přizvanými umělci a to i na některých oficiálních vystoupeních. V současnosti kapela chystá svoje první studiové EP s názvem Don't let my money fly. Killa Fettu hraje progresivní akustický rap folk-punk s výraznými španělskými vlivy. Písně jsou převážně v anglickém jazyce, ale místy se objeví i nějaká ta česká či španělská skladba.

Bohemiano je autorské duo Zdeňka a Hanky Zajíčkových, které vzniklo na přelomu léta a podzimu roku 2018. To vydali čtyř písňový maxisingl a píseň Na svatýho Jána úspěšně bodovala deset týdnů ve Folkparádě Českého rozhlasu. Ze zamýšleného studiového projektu stál Zdeněk Zajíček 1. září 2018 jako Bohemiano už také i na pódiu. Zpravidla vystupuje sám s akustickou kytarou a kytarovými multiefekty. Navázal tak na své více než třicetileté veřejné vystupování sólově i s jinými kapelami, jako byly Spolektiv, Absurdní abatyše, Rádio, Road, Dante písničkář a další. V Bohemiano píše Hanka texty, Zdeněk hudbu. Inspirací jim často bývá lidová písnička.

Eliška Kotlínová - je jí 17 let a má už za sebou vítězství Divácké Porty 2019 na celorepublikovém portovním kole v Řevnicích. "Zpívám a hraji na ukulele, kytaru a klavír. Hraji převážně autorskou tvorbu. Hlavním tématem mých vlastních písní je hledání se v tomhle divném světě a této době. Ať už v hudbě, nebo v normálním životě, chci být prostě svá. A to, že bych svojí tvorbou mohla oslovit alespoň malou skupinu lidí je neskutečná motivace, abych v tom, co se snažím dělat, pokračovala," charakterizuje sebe sama Eliška.

Autorské fotografie vystavuje Zdeněk Zajíček

Nadcházející akce
Jsme na těchto sítích
Poslechněte si
Přihlášení uživatele