První TV záběry, píseň Volím světlo

5. 7. 1993
Brno-Líšeň, Mariánské údolí

Soutěžit na Portě bylo ve své době bráno jako samozřejmost. Nesměla pochopitelně chybět příslušná žánrovost, což jsme jako folkový Spolektiv nepochybně splňovali. Hned necelý rok od našeho vzniku v letech 1989 - 1993 jsme byli pravidelnými soutěžícími. Vždy jsme prošli všechna postupová kola až po celostátní finále. Dvakrát jsme zažili fantastický Lochotín při finále v Plzni.

Tedy druhou veličinou, která nám, Spolektivu chyběla, bylo získání ocenění na celostátní Portě. Pět let, pětkrát v řadě až do celostátního finále. V roce 1993 se nám to podařilo. Stalo se tak v Mariánském údolí v Brně-Líšni, kde jsme hráli ve složení Lukáš Holec, Martin Jančura, Renata Melda Švecová, Zdeněk Zajíček, Jarda Hnízdil a Tonda Vidlák. Cesta k Portě byla pro nás vždy o skvělých zážitcích, o skvělých lidech, o skvělé atmosféře. Dvorana Porty 1993 po zisku ocenění je nám dodnes vzácnou chvílí.

Volím světlo je zvláštně pojatá pomalá píseň. Martin zaslouží velké uznání za to, že se vždy trefil. Zdeněk skvěle na baskytaru vyřešil akordové rozklady, protože Jarda si navolil na efektové krabičce "kosmický" zvuk. Lukáš a Tonda jako vždy s přehledem ovládli své nástroje. A Renata? Zpěv k pohlazení.

Volím světlo

Délka videa: 4:26

Hudba: Jarda Hnízdil

Text: Alena Kroniková

Jsme na těchto sítích
Poslechněte si
Přihlášení uživatele