Napsali o nás

Jako vše tak i články o nás lze rozdělit na období 1988-1995 a 2014 po současnost. Jeden článek je z roku 2002 a vznikl v průběhu našeho dlouhého přestávkového mezidobí. Na portále iFolk vedl Honza Hučín rozhovor s Jardou Hnízdilem v rámci projektu BYLI DOBŘÍ. Ani on a ani my jsme v té době nevěděli, co bude za dvanáct let. Článek možná předeslal, proč jsme se vrátili.

návod: Prioritně je nastavený poslední právě probíhající rok. Můžete si ale vybrat rok, ve kterém se o nás psalo nebo zadat VŠE a mít kompletní přehled.

„Kapela by se měla starat o to, aby hrála.“

„Kapela by se měla starat o to, aby hrála.“

12. 10. 2020 Přejít na web

Na portále Muzikanti a kapely vyšel rozhovor, který s námi připravil Lubomír Hrdlička. Je to pohodový rozhovor, který velmi kontrastuje s tím, co se na nás poslední dobou valí (Covid 19)... Součástí rozhovoru jsou také odkazy na všechny naše videoklipy. Tak chvilku odpočiňte se Spolektivem a těšte se na dobu, kdy zase všichni budeme mít normální starosti.

Večery S v Divadle U Kapličky uctí Dušana Vančuru

Večery S v Divadle U Kapličky uctí Dušana Vančuru

22. 9. 2020 Přejít na web

Podzim čtvrtého ročníku Večerů S je opět připravena a doznala jistých změn. Příčinou jarního "omezení" v souvislosti s celosvětovou pandemií odpadly dva koncerty, proto podzimních koncertů je připraveno pět. Více se pěti Večerům S věnuje portál Zakulturou.cz. 

Táborská folková plovárna

Táborská folková plovárna

Pavel Černý v reportáži kromě jiného píše: Vyřiďte doma, že kometou současného českého folkového nebe je Spolektiv, což předvedla s nasazením sobě vlastním i tady. Když, Padá déšť, Jsem, Jako řeka, Až se příště narodím, Při tanci, Nežárlím a jiné - to jsou skladby, které vždy potěší nejen moje uši. 

Vyřiďte doma: Spolektiv natočil videoklip

Vyřiďte doma: Spolektiv natočil videoklip

6. 9. 2020 Přejít na web

Premiéra oficiálního videoklipu Spolektiv - Vyřiďte doma s Petrem Vaňkem v hlavní roli, který s námi natočil Radek Habada v Kutné Hoře 1.2.2020, byla 8.9.2020 v letním kině na 60. ročníku Zlín Film Festivalu, na portálu YouTube, kanál Spolektiv, přímo také na www.spolektiv.cz. Ladislav Lhota o tom psal na portále ZaKulturou.cz

Zavírá Jihočeské divadlo, nekonají se Večery S a další akce

Zavírá Jihočeské divadlo, nekonají se Večery S a další akce

12. 3. 2020 Přejít na web

I takové zprávy se vyskytly. Nejen popis níže, ale i na webu:

Současnou nastalou situaci s epidemií COVID-19 jsme v kapele Spolektiv, s pořadateli a partnery Večerů S poctivě prodiskutovali. Dokázali bychom účastníka číslo 101 do Divadla U Kapličky nevpustit a využít tak ve čtvrtek 19.3. kulturní mrtvo v Českých Budějovicích a připravit opět báječný koncertní večer se skvělými lidmi v hledišti i na jevišti.

Rozhodli jsme se jinak. Podpoříme veškerá zdravotnická a hygienická opatření a koncert se ve čtvrtek 19. března 2020 pořádat nebude. Stojíme na straně obezřetnosti. Nechceme zavdat příčinu pro možné zdravotní komplikace kohokoli z diváků a účinkujících. Vyjadřujeme tak i solidaritu s ostatními umělci a pořadateli, kterých se omezující pravidla týkají již od středy večer 18.3.2020.

Kultura lidi spojuje. Lidé díky kultuře mohou stát při sobě. Věříme, že opatrnost je nyní více než na místě a vzájemnou kulturnost chování z dnešních dnů si poneseme i do budoucna. Věříme, že současný kulturní půst brzy vystřídá kulturní hojnost a věříme i tomu, že zůstanete ve zdraví Večerům S koncerty v Divadle U Kapličky plně nakloněni.

Večery S jdou do čtvrté sezóny

Večery S jdou do čtvrté sezóny

20. 1. 2020 Přejít na web

Patronem čtvrtého ročníku unikátního hudebního cyklu koncertů Večery S se tentokrát stane legendární Dušan Vančura. Návštěvníky čeká letos opět osm Večerů S, první tóny zazní v Divadle U Kapličky na Husově třídě v Českých Budějovicích v pátek 24. ledna.

Večery S startují počtvrté. Patronem je Dušan Vančura

Večery S startují počtvrté. Patronem je Dušan Vančura

10. 1. 2020 Přejít na web

Ladislav Lhota si opět našel čas, aby informoval na portále ZaKulturou.cz o tom, co se bude dít na jihočeské folkové scéně. "První „jarní“ koncert hudební série Večery S v českobudějovickém Divadle U Kapličky začíná v pátek 24. ledna 2020. Na jevišti nebude chybět patron letošního čtvrtého ročníku Večerů S Dušan Vančura, osobnost české hudby z jihočeského Mirochova." Více v článku.

Jsme na těchto sítích
Poslechněte si
Přihlášení uživatele